Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
W Święta dbamy o bezpieczeństwo na drogach
Jak co roku w okresie świąt wielkanocnych nad bezpieczeństwem na śląskich drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Od dzisiejszego ranka możemy spotkać większą ilość policyjnych patroli drogówki. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, dyscyplinują kierowców i pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego oraz eliminują z dalszej jazdy pijanych kierujących. Policjanci kontrolują trzeźwość, sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz zwracają szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.
15.04.2022 Racibórz Profilaktyka -
Aby święta były bezpieczne...
Zbliżają się Święta Wielkanocne, w czasie których odwiedzamy rodziny, najbliższych i często wyjeżdżamy, aby odpocząć. Również wiele osób w najbliższych dniach wybierze się na przedświąteczne zakupy. Zaaferowani tym wszystkim, często zapominamy o najważniejszym - bezpieczeństwie.
14.04.2022 Racibórz Profilaktyka -
Policja przypomina ! Rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego
Policjanci z raciborskiej drogówki przypominają kierowcom, że na drodze wszyscy mamy prawa i obowiązki, do których, dla naszego wspólnego dobra, musimy się stosować. Wytykamy grzechy kierowców – głównymi problemami są nieustępowanie cyklistom pierwszeństwa, a także nieprawidłowe wyprzedzanie jednośladów na jezdni.
11.04.2022 Racibórz Profilaktyka -
Raciborscy i Rybniccy Policjanci na wspólnej prelekcji dla uczniów podstawówki w Rudach
W wyniku wspólnej inicjatywy policjantów z Raciborza i Rybnika doszło do spotkania z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Rudach. Przeprowadzona pogadanka dotyczyła głównie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń jakie mogą spotkać najmłodszych w drodze do szkoły i w czasie powrotu, ale nie zabrakło także omówienia innych ważnych zagadnień. Podczas spotkania aspirant Szymon Wieczorek - przewodnik psa służbowego z rybnickiej komendy omówił jak prawidłowo zachować się podczas kontaktu z nieznajomym psem.
09.04.2022 Racibórz Profilaktyka -
Raciborski policjant na spotkaniu z młodzieżą w Krzyżanowicach w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”
Przedstawiciel raciborskiej policji spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Krzyżanowicach w ramach kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Hasło przewodnie promowanej akcji to: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.
09.04.2022 Racibórz Profilaktyka -
Policja przypomina co zrobić z niewybuchem?
Raciborscy policjanci w trosce o życie i zdrowie mieszkańców powiatu raciborskiego zwracają się z Apelem i przypominają zasady bezpieczeństwa. Wiosna to wzmożony okres prac polowych oraz spacerów po lesie. Często do nas napływają zgłoszenia o znalezionych niewybuchach, które pozostały po wojnie. Czy na pewno wiemy jak w prawidłowy sposób postępować w przypadku kiedy odkryjemy takie znalezisko?
07.04.2022 Racibórz Profilaktyka -
Policjanci na spotkaniu z seniorami w Pietrowicach Wielkich
Raciborscy policjanci w ramach akcji profilaktycznej „Świadomy senior” spotkali się z seniorami w Centrum Społeczno-Kulturowym w Pietrowicach Wielkich. Bezpieczeństwo osób starszych oraz rodzaje oszustw to tematy jakie omówili raciborscy policjanci.
04.04.2022 Racibórz Profilaktyka -
Raciborscy policjanci na spotkaniu z uchodźcami
Raciborscy policjanci spotkali się z uchodźcami z Ukrainy na terenie Centrum Społeczno-Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich. Podczas prelekcji mundurowi omówili zagadnienia dotyczące handlu ludźmi oraz nowej kampanii śląskiej policji „Mamo! Tato! Tutaj jestem”, poświęconej bezpieczeństwu najmłodszych dzieci.
04.04.2022 Racibórz Profilaktyka -
Raciborscy Policjanci zwracają się z Apelem ! Kierowco wyłącz silnik podczas postoju pojazdu
Raciborscy Policjanci mając na względzie dobro mieszkańców, jak również dbając o ochronę środowiska zwracają się z Apelem do kierowców ! Kierowco wyłącz silnik podczas postoju w swoim samochodzie. Policjanci z drogówki przypominają, kodeks drogowy zabrania pozostawienia pracującego silnika w pojeździe podczas postoju na obszarze zabudowanym. W praktyce oznacza to, że pozostawiony pojazd z włączonym silnikiem dłużej niż jedna minuta może narazić kierowcę na mandat.
01.04.2022 Racibórz Profilaktyka -
Podziękowania dla raciborskich stróżów prawa za pomoc przy projekcie edukacyjnym dla obywateli Ukrainy
Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu nadkomisarza Marka Ryszki wpłynęło podziękowanie od Zastępcy Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska dla raciborskich stróżów prawa.
31.03.2022 Racibórz Profilaktyka