Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policja przypomina o noszeniu odblasków! Z nimi jesteś bardziej bezpieczny
Raciborscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego przypominają o używaniu odblasków. Zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy dzień jest krótszy i warunki atmosferyczne są zmienne. Wszystko to sprawia, że piesi na drodze są słabo widoczni.
27.01.2023 Racibórz Profilaktyka -
"Nie dla czadu" Policja Ostrzega !
Okres zimowy trwa, a co za tym idzie palenie w kominkach, piecach, czy korzystanie z grzewczych urządzeń gazowych. Niestety co roku śmiercionośny czad zbiera swoje tragiczne żniwo. Zróbmy wszystko, aby w tym roku właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą.
24.01.2023 Racibórz Profilaktyka -
Mundurowy z drogówki rozmawiał o bezpieczeństwie podczas ferii
Już 16 stycznia 2023 roku rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z terenu województwa śląskiego, wobec czego w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu raciborskiego odbywają się spotkania i prelekcje dla dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze mówią o tym, jak bezpiecznie odpoczywać w czasie ferii i przestrzegają przed doprowadzaniem do groźnych sytuacji. Mundurowi apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów, jak i w czasie wypoczynku.
12.01.2023 Racibórz Profilaktyka -
Raciborscy dzielnicowi na spotkaniach z dziećmi mówili o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych
Dzielnicowi z raciborskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” spotkali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu oraz uczniami Szkoły Podstawowej w Kornowacu. W trakcie pogadanek przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych ze zbliżającym się zimowym wypoczynkiem.
12.01.2023 Racibórz Profilaktyka -
Policyjny profilaktyk na spotkaniu ze słuchaczami Technikum „TEB Edukacja”
Przedstawiciel raciborskiej policji zajmujący się profilaktyką spotkał się z uczniami Technikum „TEB Edukacja” w Raciborzu. Podczas prelekcji mundurowy poruszył bardzo ważny temat związany z cyberzagrożeniami, cyberstalkingiem oraz hejtem.
04.01.2023 Racibórz Profilaktyka -
Kuźniański dzielnicowy opowiadał o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych
Dzielnicowi w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotykają się z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych. W trakcie pogadanek przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych ze zbliżającym się zimowym wypoczynkiem.
04.01.2023 Racibórz Profilaktyka -
Dzielnicowi kontrolują miejsca przebywania bezdomnych
Raciborscy policjanci w okresie jesienno-zimowym podejmują działania prewencyjne wobec osób, które ze względu na panujące niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.
03.01.2023 Racibórz Profilaktyka -
Dzielnicowi Apelują ! Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu
Raciborscy dzielnicowi zwracają się z kolejnym apelem do mieszkańców. Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
03.01.2023 Racibórz Profilaktyka -
Fajerwerki - zachowaj ostrożność
Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służba Celna przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków.
30.12.2022 Racibórz Profilaktyka -
Kolejna dobroczynna akcja dzielnicowego Grzegorza Antkowiaka
Aspirant sztabowy Grzegorz Antkowiak to raciborski dzielnicowy, którego pasją jest pomoc potrzebującym. Dowodem tego jest jego wieloletni wolontariat i współpraca z Katolicką Fundacją Dzieciom przy Parafii Piotra i Pawła w Katowicach. Tradycyjnie jak co roku Grzegorz postanowiłby choć trochę umilić czas dzieciom z potrzebujących rodzin święta. Przy wsparciu Wójta Gminy Rudnik i pracowników urzędu oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Rudniku, zorganizował zbiórkę zabawek i słodyczy dla dzieci.
29.12.2022 Racibórz Profilaktyka