Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 odwiedzili raciborska komendę
Raciborską komendę policji odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4. Naszych gości policjanci oprowadzili po komendzie i opowiedzieli, czym zajmują się funkcjonariusze poszczególnych pionów. Uczniowie mieli też okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy policjantów.
10.12.2024 Racibórz Profilaktyka -
Policjantka na spotkaniu z seniorami
Tym razem policjantka raciborskiej komendy spotkała się z seniorami w Osiedlowym Klubie Itaka na ulicy Pracy w Raciborzu. To kolejne działania mundurowych na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych. Omówiono tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również cyberzagrożenia oraz jak zabezpieczyć mieszkanie czy dom przed włamaniem.
07.12.2024 Racibórz Profilaktyka -
Bądź bezpieczny - Noś odblaski
Trwa akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do pieszych: „Świeć Przykładem”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Osoby mające na sobie ciemne ubranie, widziane są przez kierującego samochodem zaledwie z 40 metrów, natomiast niewielki odblaskowy element powoduje, że stajemy się widoczni nawet z odległości 150 metrów. Dlatego raciborscy policjanci zachęcają do stosowania odblasków.
05.12.2024 Racibórz Profilaktyka -
Dzielnicowy o demoralizacji
Raciborski dzielnicowy asp.szt. Krzysztof Biskup spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Mundurowy przeprowadził prelekcje, których głównym tematem była demoralizacja i odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne oraz hejt wśród młodzieży. Celem takich spotkań jest uświadomienie uczniom czym jest demoralizacja, jak sobie z nią radzić oraz jak nieletni powinni się zachowywać w sytuacjach niebezpiecznych.
03.12.2024 Racibórz Profilaktyka -
Dzielnicowi na spotkaniu z przedszkolakami w Rudniku
Dzielnicowi odwiedzili przedszkolaki w Rudniku. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy. Policjantom towarzyszyła maskotka śląskiej policji Sznupek.
02.12.2024 Racibórz Profilaktyka -
Ostrzegamy przed oszustwami „na rynnę”
Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z montażem rynien. Policja uzyskała informację o kilku mężczyznach obcej narodowości, którzy na terenie powiatu raciborskiego oferują usługę montażu rynien po bardzo atrakcyjnej cenie. Gdy osoba się zgodzi za ustaloną kwotę zlecić pracę, bardzo szybko ją wykonują. Jednak później po zakończeniu prac, robotnicy wyliczali klientowi koszt usługi znacznie przekraczający pierwotnie podaną cenę.
25.11.2024 Racibórz Profilaktyka -
Dzielnicowy z wizytą w przedszkolu
Raciborscy policjanci nieustannie dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Dzielnicowy z komisariatu w Krzyżanowicach spotkał się z przedszkolakami ze swojego rejonu. Maluchy miały okazję poznać podstawowe wyposażenie i umundurowanie policjanta.
23.11.2024 Racibórz Profilaktyka -
Nie bądźmy obojętni!
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu lub znajduje się w kryzysie bezdomności. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
20.11.2024 Racibórz Profilaktyka -
Dzień bezpieczeństwa z niesłyszącymi i słabosłyszącymi
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”. Projekt edukacyjny skierowany jest do całej społeczności ośrodka, w tym ze szczególnym uwzględnieniem uczniów i wychowanków. Podczas spotkania zostały omówione zasady bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i w sieci.
14.11.2024 Racibórz Profilaktyka -
Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny!
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
08.11.2024 Racibórz Profilaktyka