Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych
Raciborscy dzielnicowi wzięli udział w spotkaniu dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Raciborzu. W trakcie zajęć mundurowi zwrócili uwagę na współczesne zagrożenia, na jakie w szczególności mogą być narażone osoby samotne, starsze i niepełnosprawne. Takie spotkania to doskonała okazja do podnoszenia ich świadomości.
15.01.2025 Racibórz Profilaktyka -
Policjant na spotkaniu Rady Seniorów Miasta Racibórz
Raciborski policjant zajmujący się profilaktyką wziął udział w spotkaniu z seniorami, na którym zostały poruszone kwestie związane z bezpieczeństwem seniorów. Dzięki tym spotkaniom seniorzy poznają metody, jakie stosują oszuści i mogą skutecznie obronić siebie w chwili zagrożenia.
14.01.2025 Racibórz Profilaktyka -
Aby zimowa aktywność była bezpieczna...
Zima, to okres szczególny z uwagi na aurę, czas korzystania z atrakcji na śniegu, świątecznych spotkań z rodziną, karnawałowej zabawy z przyjaciółmi i wypoczynku podczas ferii. Niestety, to także czas bardzo trudnych warunków atmosferycznych - wcześniej zapada zmrok, poruszanie po drogach wymaga większej ostrożności, a niska temperatura powietrza oraz niewłaściwa zabawa na śniegu czy lodzie może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Chcąc więc uniknąć zimowych zagrożeń, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
14.01.2025 Racibórz Profilaktyka -
Nielegalne wjazdy pojazdów do lasów – zagrożenie dla przyrody i bezpieczeństwa
Świadomość ekologiczna i respektowanie przepisów prawnych to kluczowe elementy, które pozwolą nam cieszyć się pięknem lasów przez wiele pokoleń. Policjanci i strażnicy leśni przypominają, że auta, motocykle i inne pojazdy silnikowe mogą poruszać się po drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz krajowych przecinających tereny leśne. Leśne dukty zastrzeżone są tylko dla użytkowników ekologicznych. Wyjątkiem są pojazdy straży leśnych, pracowników lasów i osób z zezwoleniami administratora.
13.01.2025 Racibórz Profilaktyka -
Aby zimowa aktywność była bezpieczna
Zima, to okres szczególny z uwagi na aurę, czas korzystania z atrakcji na śniegu, świątecznych spotkań z rodziną, karnawałowej zabawy z przyjaciółmi i wypoczynku podczas ferii. Niestety, to także czas bardzo trudnych warunków atmosferycznych - wcześniej zapada zmrok, poruszanie po drogach wymaga większej ostrożności, a niska temperatura powietrza oraz niewłaściwa zabawa na śniegu czy lodzie może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia.
04.01.2025 Racibórz Profilaktyka -
Uważaj na oszustów działających metodą „na BLIK-a”
Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą "na BLIK-a”. Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Przestępcy za ich pomocą rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie jakiegoś zamówienia czy też pożyczkę pieniędzy. Uważaj! Bądź czujny i nie daj się oszukać!
19.12.2024 Racibórz Profilaktyka -
W trosce o osoby bezdomne
Raciborscy policjanci w okresie zimowym zwracają szczególną uwagę na los osób bezdomnych. Mundurowi regularnie sprawdzają, czy wśród nich są osoby, którym potrzebna jest pomoc. Okres zimowy oraz związane z tym niekorzystne warunki atmosferyczne niosą realne zagrożenie dla takich osób.
18.12.2024 Racibórz Profilaktyka -
Bezpieczni w Święta Bożego Narodzenia
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, ale także wzmożonych przygotowań i zakupów, podczas których często tracimy czujność. Niestety, jest to również moment, który wykorzystują przestępcy. Aby święta przebiegły w szczęśliwej atmosferze, należy pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach bezpieczeństwa.
17.12.2024 Racibórz Profilaktyka -
Bezpieczeństwo to jest przecież ważna sprawa- spotkanie z przedszkolakami
Policjanci z komisariatu w Krzyżanowicach spotkali się z przedszkolakami z Tworkowa. Edukacja w formie zabawy ma już od najmłodszych lat, zaszczepić w dzieciach bezpieczne zachowanie nie tylko na drodze, ale również w każdej sytuacji, kiedy znajdą się w niebezpieczeństwie.
16.12.2024 Racibórz Profilaktyka -
Hejt, cyberprzemoc i mowa nienawiści tematem spotkania policjanta z uczniami
Okres przedświąteczny to wyjątkowy czas, który kojarzy nam się niesieniem dobra. To czas refleksji dlatego jeszcze przed świętami policjant raciborskiej komendy odwiedził uczniów z Zespołu Szkolono-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu. W czasie spotkania z młodzieżą rozmawiał o zjawisku internetowego hejtu, cyberprzemocy oraz mowie nienawiści. Mówił też o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w realnym świecie i radził jak ich unikać.
14.12.2024 Racibórz Profilaktyka