Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
„RATUJMY KAŻDEGO – ROK PIESZEGO – KOLEJNY KROK”
Rok 2009 przebiegał między innymi pod hasłem kampanii „2009-rok pieszego”. Na stronie internetowej raciborskiej komendy na bieżąco informowaliśmy Państwa jak akcja przebiegała na terenie miasta i powiatu. W 2010 roku kampania będzie kontynuowana. Tym razem pod hasłem: „RATUJMY KAŻDEGO – ROK PIESZEGO – KOLEJNY KROK”.
25.01.2010 Racibórz Akcje policyjne Profilaktyka -
Rady dla wolontariuszy WOŚP
Wzorem lat ubiegłych, policjanci z Raciborza wezmą udział w kolejnym XVIII już Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stróżów prawa będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach zbiórek pieniędzy. Funkcjonariusze będą czuwać nad tym, czy kwesty są prowadzone przez osoby uprawnione i udzielać pomocy przy konwojowaniu zebranych pieniędzy. Zadbają także o bezpieczny przebieg całego Wielkiego Finału.
07.01.2010 Racibórz Akcje policyjne Profilaktyka -
PETARDY - informacje dla zainteresowanych
Zbliżający się okres noworoczny tradycyjnie związany jest z używaniem różnego rodzaju środków pirotechnicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami istnieje całkowity zakaz ich sprzedaży dzieciom i młodzieży do lat 18. Jeżeli sprzedawca naruszy ten zakaz, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
30.12.2009 Racibórz Profilaktyka -
"Piłeś? Nie jedź! Włącz myślenie!"
Pod takim właśnie hasłem przebiega kolejna już akcja skierowana do kierowców, którzy prowadzą samochody pod wpływem alkoholu. Kampania społeczna ma promować bezpieczne i odpowiedzialne zachowania kierowców oraz przypominać o konsekwencjach lekkomyślnego siadania za kierownicą po spożyciu alkoholu.
21.12.2009 Racibórz Akcje policyjne Profilaktyka -
Infolinia dla bezdomnych
Wzorem lat ubiegłych od początku listopada funkcjonuje specjalna infolinia. Pod numerem telefonu
0 800 100 022 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Infolinia swoim zasięgiem obejmuje teren całego województwa śląskiego.21.12.2009 Racibórz Akcje policyjne Profilaktyka -
Zima=kolizje
Tylko w środę na drogach Raciborza oraz całego powiatu doszło do 11 kolizji drogowych. Fatalne warunki pogodowe zaskoczyły kierowców i drogowców. Apelujemy o ostrożność!!!
17.12.2009 Racibórz Profilaktyka -
Idą święta...UWAŻAJMY !!!
Pośpiech, roztargnienie, a czasem nawet przedświąteczne przepracowanie sprawiają, że skupiając uwagę na zakupach często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. W tym momencie możemy stracić telefon, portfel, dokumenty. Uważajmy więc w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach. Dzięki temu unikniemy kradzieży. Zadbajmy też o swoje mieszkania na czas naszej nieobecności.
16.12.2009 Racibórz Akcje policyjne Profilaktyka -
Sznupek w raciborskim szpitalu
Dziś oddział dziecięcy raciborskiego szpitala odwiedził Sznupek - maskotka śląskiej policji. Zabawa z ogromnym pluszakiem pozwoliła maluszkom na chwilę zapomnienia o swoich kłopotach zdrowotnych. Towarzyszący maskotce policjanci czytali dzieciom bajki i wierszyki.
15.12.2009 Racibórz Akcje policyjne Profilaktyka -
,,Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze”
Promowanie wśród dzieci bezpiecznych zachowań w rejonie dróg jest jednym z elementów kampanii pn. ,,2009 – rok pieszego”. Raciborscy policjanci podczas kontroli drogowych bedą rozdawać dzieciom płyty CD z filmem pt. ,,Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze”.
10.12.2009 Racibórz Akcje policyjne Profilaktyka -
Sieć pomocy ofiarom przestępstw
Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Bielsku-Białej, z ramienia Ministerstwa Sprawiedliwości organizuje i koordynuje pomoc dla osób pokrzywdzonych na terenie województwa śląskiego.
02.11.2009 Racibórz Akcje policyjne Profilaktyka