Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Apel do Pieszych na drodze!
Jesienią i zimą na drogach dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych i udziałem pieszych. Wcześnie zapadający zmrok i mgły powodują, że piesi są słabo widoczni dla kierowców. Dlatego raciborska policja apeluje o noszenie odblasków, gdyż nawet jeden odblask może zwiększyć kilkukrotnie odległość, z jakiej kierowca widzi pieszego.
05.02.2015 Racibórz Profilaktyka -
Alarmuj widząc przestępstwo !
Trwa kampania społeczna "Nie reagujesz - akceptujesz". Kampania ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Chodzi głównie o takie przestępstwa jak: kradzieże, kradzieże z włamaniem, bójki i pobicia, rozboje.
05.02.2015 Racibórz Profilaktyka -
Uwaga złodzieje na stokach narciarskich!
Raciborscy policjanci APELUJĄ !!! Sezon narciarski rozpoczął się już na dobre, również aura sprzyja amatorom „białego szaleństwa”. Dobre warunki narciarskie przyciągnęły w góry licznych turystów. Niestety, każdego roku policjanci przyjmują zgłoszenia dotyczące kradzieży sprzętu narciarskiego.
04.02.2015 Racibórz Profilaktyka -
Nie dla czadu
Raciborscy policjanci przypominają: W okresie zimowym często zdarzają się pożary, wybuchy oraz zatrucia spowodowane wydzielaniem się niebezpiecznego tlenku zwanym potocznie czadem. Tlenek węgla jest bardzo niebezpieczny dla człowieka, na skutek działania czadu w pierwszej kolejności ulegają uszkodzeniu narządy najbardziej wrażliwe na niedotlenienie, czyli układ krążenia i ośrodkowy układ nerwowy.
04.02.2015 Racibórz Profilaktyka -
Apel do kierowców - Uwaga! Ślisko na drogach
W ciągu ostatnich kilku dni zima daje się we znaki. Panujące warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. W ostatnich dniach na terenie Raciborza doszło do kilku kolizji, dlatego zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników ruchu o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności.
03.02.2015 Racibórz Profilaktyka -
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych W tym roku obchodzony będzie 10 lutego, a wszystkie związane z nim działania realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.
02.02.2015 Racibórz Profilaktyka -
``Zielona strefa`` - pamiętaj
Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt, poprzez m.in. ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z nami! Specjalnie do Twojej dyspozycji stworzyliśmy adres poczty elektronicznej.
30.01.2015 Racibórz Profilaktyka -
Spotkanie z rodzicami w Pawłowie
Wczoraj przedstawiciele raciborskiej policji w godzinach popołudniowych spotkali się z rodzicami dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie. Tematem spotkania było wyczulenie rodziców na zachowanie swoich pociech. Omówiono zasady bezpiecznego korzystania z komputera i portali społecznościowych.
29.01.2015 Racibórz Profilaktyka -
Bezpieczne Ferie 2015
Ferie to okres, gdy dzieci większość czasu spędzają samodzielnie lub z rówieśnikami. Dlatego ważne jest, aby w tym czasie zadbać o ich bezpieczeństwo nie tylko na drodze, ale także podczas zabaw na powietrzu.
28.01.2015 Racibórz Profilaktyka -
Kontrole autokarów przed feriami
Jak co roku, raciborscy policjanci, w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2015" dokonują kontroli autokarów przed wyjazdami naszych pociech na długo wyczekany wypoczynek. Funkcjonariusze raciborskiej drogówki również będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz kontrolować trzeźwość ich kierowców. Wystarczy zgłosić policjantom wyjazd autokaru kilka dni przed planowana podróżą.
28.01.2015 Racibórz Profilaktyka