Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Egzamin na kartę rowerową w Kuźni Raciborskiej – młodzi rowerzyści gotowi na wakacje
Tuż przed rozpoczęciem wakacji uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin praktyczny przeprowadził asp. sztab. Tomasz Florek, przypominając jednocześnie o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Teraz młodzi rowerzyści mogą ruszyć na wakacyjne trasy – już z uprawnieniami i większą świadomością, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.
25.06.2025 Racibórz Profilaktyka -
Bez barier-profilaktyczne spotkanie z młodzieżą niesłyszącą i słabosłyszącą
Starszy aspirant Adam Grabiec, dzielnicowy z miejscowego komisariatu, spotkał się z wychowankami Specjalnego Ośrodka Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących. Tematem prelekcji były bezpieczne wakacje oraz zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To wyjątkowe spotkanie pokazało, że policjanci są otwarci na każdą grupę społeczną i potrafią przełamywać wszelkie bariery w komunikacji.
25.06.2025 Racibórz Profilaktyka -
Z przedszkolakami o bezpieczeństwie
Kierownik Posterunku Policji w Pietrowicach Wielkich oraz dzielnicowy odwiedzili przedszkolaków, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Spotkanie odbyło się w ramach działań profilaktycznych, mających na celu uświadamianie najmłodszych. Dzieci z radością uczestniczyły w rozmowach, obejrzały policyjny radiowóz i poznały policyjną maskotkę – Sznupka.
25.06.2025 Racibórz Profilaktyka -
Bezpieczne wakacje-spotkanie z dzielnicowym
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji było głównym tematem spotkania z dzielnicowym asp. Piotrem Malonem, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Krzanowicach. Funkcjonariusz rozmawiał z uczniami o zagrożeniach, jakie mogą napotkać w czasie letniego wypoczynku, oraz przypomniał, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Spotkanie miało charakter edukacyjny i profilaktyczny, a dzieci aktywnie w nim uczestniczyły.
24.06.2025 Racibórz Profilaktyka -
Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie"
Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżającego się wakacyjnego wypoczynku. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”, mundurowi apelują o rozwagę, ostrożność i odpowiedzialne zachowanie. Bezpieczeństwo zależy od każdego z nas, niech te wakacje będą czasem radości, a nie niepotrzebnych zagrożeń.
24.06.2025 Racibórz Profilaktyka -
Policjanci na festynach w Pawłowie i Cyprzanowie
Policjanci z Posterunku Policji w Pietrowicach Wielkich uczestniczyli w festynach rodzinnych zorganizowanych w Pawłowie i Cyprzanowie. Wydarzenia te były okazją do promowania zasad bezpiecznego wypoczynku w ramach działań profilaktycznych związanych z wakacjami. Najmłodszych uczestników szczególnie ucieszyła obecność policyjnego quada oraz maskotki Śląskiej Policji – Sznupka.
20.06.2025 Racibórz Profilaktyka -
Spotkanie z dzielnicowym w SP 15
W Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbyło się spotkanie uczniów klas IV, V i VII z dzielnicowym asp. szt. Krzysztofem Biskupem. Tematem prelekcji było szeroko pojęte bezpieczeństwo, zarówno w kontekście letniego wypoczynku nad wodą, jak i aktywności w Internecie. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskich działań profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczni w sieci”.
20.06.2025 Racibórz Profilaktyka -
Bezpieczne wakacje z policjantami
W środę w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów klas I–III z policjantami Komendy Powiatowej Policji. Celem wizyty było przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzania wakacji oraz przypomnienie zasad, których należy przestrzegać podczas letniego wypoczynku. Spotkanie miało charakter edukacyjny, a jednocześnie dostarczyło najmłodszym wielu wrażeń dzięki możliwości obejrzenia policyjnego radiowozu i motocykla.
20.06.2025 Racibórz Profilaktyka -
Egzamin na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Pogrzebieniu
W Szkole Podstawowej w Pogrzebieniu odbył się egzamin na kartę rowerową, który przeprowadził policjant Wydziału Ruchu Drogowego. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Spotkanie zakończyła edukacyjna pogadanka o zasadach ruchu drogowego i odpowiedzialności rowerzysty.
18.06.2025 Racibórz Profilaktyka -
Mundurowi wśród najmłodszych – lekcja bezpieczeństwa z policjantami w SP nr 13
Dzielnicowy oraz oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu odwiedzili uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 13. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo – zarówno w domu, jak i poza nim. Policjanci rozmawiali z dziećmi o ruchu drogowym, kontaktach z nieznajomymi oraz o tym, jak dbać o siebie nawzajem.
17.06.2025 Racibórz Profilaktyka