Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Raciborscy policjanci na spotkaniu z młodzieżą
"Żeby Być - Trzeba Żyć" - to hasło kampanii społecznej promującej bezpieczne zachowania na drodze było tematem przewodnim pogadanek, które odbyły się z uczniami Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Kasprowicza w Raciborzu. Policjant drogówki, który prowadził prelekcję kładł nacisk głównie na tą kwestię po to, aby młodzież utrwaliła podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.
26.10.2015 Racibórz Profilaktyka -
Uczniowie ZSO w Tworkowie z wizytą u raciborskich stróży prawa
Komendę Powiatową Policji w Raciborzu odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tworkowie. Młodzież zapoznała się ze specyfiką zawodu policjanta.
26.10.2015 Racibórz Profilaktyka -
Niebieskie serduszka dla pierwszaków z jedynki
Kolejne odblaskowe serduszka zostały rozdane przez raciborskich mundurowych dla uczniów I klas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu, to symbol kampanii "Kochasz? Powiedz Stop Wariatom Drogowym", która była jednym z tematów spotkania z uczniami. Podczas zajęć mundurowi uczyli również najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
26.10.2015 Racibórz Profilaktyka -
Policjant raciborskiej drogówki na spotkaniu w MDK
Policjant raciborskiej drogówki spotkał się z dziećmi w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.
23.10.2015 Racibórz Profilaktyka -
Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych z wizytą u raciborskich mundurowych
Komendę Powiatową Policji w Raciborzu odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Podczas wizyty, młodzież zapoznała się z codziennymi zadaniami jakie wykonują policjanci.
23.10.2015 Profilaktyka -
Kierowco nie kuś złodzieja !!!
Wielu kierowców, w pojazdach pozostawianych bez nadzoru na parkingach nie zabezpiecza odpowiednio ( mienia znajdującego się w środku).
22.10.2015 Racibórz Profilaktyka -
O bezpieczeństwie z przedszkolakami
Raciborski policjant dziś odwiedził najmłodszych z Przedszkola Nr 26. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze oraz podczas kontaktu z psami. Na zakończenie pogadanki każde dziecko otrzymało odblask.
20.10.2015 Racibórz Profilaktyka -
STOP Pijanym Kierowcom prelekcja w Zakładzie Karnym w Raciborzu
Raciborscy policjanci w ramach współpracy z Zakładem Karnym w Raciborzu w związku z realizowanym programem readaptacji społecznej pt. „Stop pijanym kierowcom” spotkali się z osobami, które odbywają karę za popełnione przestępstwa z art. 178a§1 i 2 kk.
20.10.2015 Racibórz Profilaktyka -
O bezpieczeństwie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy
Policjanci z raciborskiej komendy w piątek odwiedzili podopiecznych z Środowiskowego Domu Samopomocy. W czasie spotkania stróże prawa rozmawiali z podopiecznymi o tym, jak być bezpiecznym w domu, na podwórku czy na ulicy. Słuchacze wykazali się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez stróżów prawa pytania. Na koniec każdy z nich otrzymał element odblaskowy. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie, szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym.
19.10.2015 Racibórz Profilaktyka -
Szkoła z niebieskim serduszkiem
Odblaskowe serduszka, które od piątku noszą uczniowie I klas ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu, to symbol kampanii "Kochasz? Powiedz Stop Wariatom Drogowym", która była jednym z tematów spotkania z uczniami. Podczas zajęć mundurowi uczyli również najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
19.10.2015 Racibórz Profilaktyka