Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci rozmawiali z uczniami o hejcie, przemocy rówieśniczej i bezpieczeństwie w sieci
W ubiegłym tygodniu policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Pietrowicach Wielkich, gdzie spotkali się z uczniami, by porozmawiać o odpowiedzialnym zachowaniu w internecie. Funkcjonariusze poruszyli temat hejtu i przemocy rówieśniczej, zwracając uwagę na ich konsekwencje prawne i emocjonalne. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i miało na celu kształtowanie wśród młodzieży postaw opartych na szacunku i bezpieczeństwie.
07.10.2025 Racibórz Profilaktyka -
Policjant rozmawiał z uczniami o odpowiedzialności prawnej i hejcie
Aspirant Łukasz Gardas, profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, spotkał się z uczniami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 . Policjant omówił z młodzieżą zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich. W rozmowie zwrócił także uwagę na zjawisko hejtu w Internecie.
03.10.2025 Racibórz Profilaktyka -
Jak należy zachować się w czasie kolizji drogowej?
Kolizja drogowa, choć mniej poważna niż wypadek, jest zawsze zdarzeniem stresującym. Prawidłowe zachowanie uczestników ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W aplikacji mObywatel dostępna jest nowa, cyfrowa możliwość załatwienia formalności - mStłuczka
02.10.2025 Racibórz Profilaktyka Ruch Drogowy -
Przedszkolaki w Komedzie -nauka bezpieczeństwa i zabawa
Dziś przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Raciborzu odwiedziły Komendę Powiatową Policji. Spotkanie miało na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa oraz budowanie pozytywnego wizerunku policji wśród najmłodszych. Podczas wizyty maluchy mogły zobaczyć radiowóz i quad policyjny, wsiąść do pojazdów oraz uczestniczyć w interaktywnej prelekcji o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i zachowaniu w przedszkolu.
01.10.2025 Racibórz Profilaktyka -
Debata społeczna o bezpieczeństwie w Pietrowicach Wielkich
Wczoraj w Pietrowicach Wielkich odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Spotkanie poprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu oraz kierownik miejscowego Posterunku Policji, a udział w nim wzięli również przedstawiciele Straży Granicznej i Straży Pożarnej. Podczas rozmowy z mieszkańcami omówiono m.in. funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, program Widzisz- Reaguj oraz problemy związane z ruchem drogowym.
01.10.2025 Racibórz Profilaktyka -
Szkolenie dla asystentów rodziny i pracowników socjalnych w zakresie zagrożeń narkotykowych
Wczoraj w Domu Dziennego Pobytu w Raciborzu odbyło się szkolenie dla asystentów rodziny i pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej, które poprowadzili Komendant Powiatowy Policji wspólnie z podkomisarz Edytą Mazur. Spotkanie miało na celu omówienie problemu narkomanii w rodzinach objętych pomocą Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zwiększenie świadomości pracowników na temat zagrożeń związanych z narkotykami.
30.09.2025 Racibórz Profilaktyka Współpraca Policji z innymi podmiotami -
Od odcisków palców po zabezpieczanie śladów - policyjne zajęcia w SOW-ie
W sobotę raciborski policjant zajmujący się na co dzień profilaktyką odwiedził uczestników zajęć w SOW-ie przy ulicy Żorskiej. Spotkanie poświęcone było tematyce kryminalistyki oraz daktyloskopii i cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie mogli nie tylko posłuchać ciekawych opowieści, ale również spróbować swoich sił w odbieraniu odcisków palców.
29.09.2025 Racibórz Profilaktyka -
Policjanci edukowali uczniów Szkoły Podstawowej w Rudach na temat prawa i bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Dziś w Szkole Podstawowej w Rudach odbyło się wyjątkowe spotkanie uczniów z policjantami, które poświęcone było odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz szeroko rozumianemu bezpieczeństwu na drodze. Zajęcia poprowadzili asp. Łukasz Gardas oraz asp. szt. Tomasz Florek, którzy na co dzień pełnią służbę w raciborskiej policji.
26.09.2025 Racibórz Profilaktyka -
Policjanci rozmawiali z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej i bezpieczeństwie na drodze
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Raciborzu odbyło się spotkanie policjantów z uczniami na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasad korzystania z hulajnóg. Spotkanie poprowadzili asp. Łukasz Gardas oraz asp. szt. Tomasz Florek, którzy dzielili się praktyczną wiedzą i doświadczeniem. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji, zadając pytania dotyczące przepisów i sytuacji z życia codziennego.
24.09.2025 Racibórz Profilaktyka -
Bezpieczne grzybobranie na Zamku Piastowskim w Raciborzu
Dziś na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się plenerowa akcja edukacyjna pod hasłem „Bezpieczne grzybobranie - nie bądź atrakcyjny dla kleszczy". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Raciborzu we współpracy z Zamkiem Piastowskim, a aktywnie włączyli się w nie także raciborscy policjanci. Funkcjonariusze przygotowali specjalne stoisko profilaktyczne, przypominając uczestnikom, jak bezpiecznie korzystać z uroków jesiennego grzybobrania.
23.09.2025 Racibórz Profilaktyka