Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczeństwo i dobra zabawa podczas rodzinnego festynu
W ubiegłą środę dzielnicowy asp. szt. Krzysztof Biskup uczestniczył w festynie rodzinnym zorganizowanym w Przedszkolu nr 12 przy ulicy Bema w Raciborzu. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć radiowóz policyjny i porozmawiać z policjantem. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmów o bezpieczeństwie i przypomnienia najmłodszym podstawowych zasad bezpiecznego zachowania.
03.06.2026 Racibórz Profilaktyka -
Dzień Dziecka, Sportu i Profilaktyki z udziałem raciborskich policjantów
Raciborscy policjanci uczestniczyli w Szkolnym Dniu Dziecka, Sportu i Profilaktyki zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach. W trakcie wydarzenia funkcjonariusze promowali bezpieczne i odpowiedzialne zachowania oraz rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z używkami i innymi ryzykownymi zachowaniami. Spotkanie było także okazją do promowania aktywności fizycznej i postaw prospołecznych.
02.06.2026 Racibórz Profilaktyka -
Dzień Dziecka z policjantami w Rudach
Policjanci z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej zorganizowali dla dzieci z przedszkola w Rudach wyjątkowy Dzień Dziecka. Najmłodsi mieli okazję poznać pracę służb mundurowych, obejrzeć radiowozy oraz specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby. Na zakończenie wydarzenia dzieci otrzymały odblaski oraz drobny poczęstunek.
02.06.2026 Racibórz Profilaktyka -
Policjanci odwiedzili dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Raciborzu
Z okazji Dnia Dziecka uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu odwiedzili policjanci. Aspirant sztabowy Piotr Kitowski oraz sierżant sztabowy Robert Syrnik rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w codziennym życiu. Spotkanie było okazją do zdobycia cennej wiedzy oraz poznania pracy funkcjonariuszy Policji.
01.06.2026 Racibórz Profilaktyka -
Podsumowanie weekendu
Podczas minionego weekendu raciborscy policjanci podjęli 133 interwencje, w tym 9 domowych. Funkcjonariusze przeprowadzili 88 kontroli drogowych i zatrzymali trzech kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na drogach powiatu doszło do sześciu kolizji, a mundurowi prowadzili również działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.
01.06.2026 Racibórz Profilaktyka -
Dzień Dziecka w Roszkowie z udziałem policjantów
Policjanci z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach uczestniczyli w wydarzeniu z okazji Dnia Dziecka w Roszkowie. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa oraz prezentowali policyjny radiowóz. Na uczestników czekały także odblaski i spotkanie z policyjną maskotką Sznupkiem.
01.06.2026 Racibórz Profilaktyka -
Zwolnij - niebezpieczny punkt!
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Yanosik SA, od 1 czerwca do 30 września 2026 r., prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Zwolnij - niebezpieczny punkt!”. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez ostrzeganie kierowców o miejscach szczególnie niebezpiecznych oraz przypominanie o konieczności dostosowania prędkości do warunków ruchu.
01.06.2026 KGP Profilaktyka -
Policyjne atrakcje podczas Dnia Dziecka w Raciborzu
Raciborscy policjanci uczestniczyli dziś w festynie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym w szkole dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących w Raciborzu. Funkcjonariusze zaprezentowali najmłodszym sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie oraz przygotowali liczne atrakcje edukacyjne i profilaktyczne. Na uczestników czekały także konkursy, nagrody oraz policyjne gadżety.
29.05.2026 Racibórz Profilaktyka -
Spotkanie o bezpieczeństwie z seniorami w Raciborzu
Wczoraj w Raciborzu odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów. W wydarzeniu uczestniczyli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej. Podczas prelekcji policjanci omówili najczęstsze zagrożenia, sposoby ich unikania oraz zasady właściwego reagowania w sytuacjach niebezpiecznych.
29.05.2026 Racibórz Profilaktyka -
Nagrzany samochód jest śmiertelną pułapką. Nie zostawiajmy w nim dzieci i zwierząt!
Podczas upałów wnętrze samochodu nagrzewa w ciągu kilkunastu minut nawet do temperatury 60°C. Przebywanie w takich warunkach jest niebezpieczne dla zdrowia i życia, zwłaszcza małych dzieci. Apelujemy, aby podczas upałów nigdy nie zostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie, nawet na chwilę. Gdy zauważymy pozostawione w pojeździe dziecko lub zwierzę REAGUJMY!
28.05.2026 Racibórz Profilaktyka