Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Miasteczko ,, Ruchu drogowego ,,
16 maja o godz. 9. 00 rozpoczęła się kolejna, trzecia już edycja „Miasteczka ruchu drogowego”, współorganizowanego przez Centrum Handlowe Auchan ,Urząd Miasta w Raciborzu i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Policji w Raciborzu.
18.05.2012 Racibórz Ruch Drogowy -
Akcja ,, Trzeźwość ,,
Jutro w godzinach 5.00-13.00 na terenie województwa śląskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”.
13.05.2012 Racibórz Ruch Drogowy -
Podsumowanie działań ,, Pasy ,,
W dniu 11 maja 2012 roku na terenie województwa śląskiego jak również w Raciborzu zostały przeprowadzone po raz kolejny działania pod nazwą ,, Pasy ,,.
12.05.2012 Racibórz Ruch Drogowy -
Nagrody dla najmlodszych w konkursie plastycznym ,, Bezpieczny rowerzysta,,
W dniu dzisiejszym o godz.10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu plastycznego w ramach prowadzonego programu ,, Bezpieczny rowerzysta,,.
25.04.2012 Racibórz Ruch Drogowy -
Bezpieczeństwo rowerzystów
23 kwietnia 2012 r. w ramach powiatowej kampanii : „Bezpieczeństwo rowerzystów” policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego przeprowadzili szkolenie dla uczniów IV klas szkół podstawowych w Pogrzebieniu i Rzuchowie.
24.04.2012 Racibórz Ruch Drogowy -
Podsumowanie działań ,, Trzeźwość ,,
W dniu 23 kwietnia 2012 roku raciborscy policjanci przeprowadzili działania ,, Trzeźwość ,, skierowane przeciwko nietrzeźwym użytkownikom dróg. Policjanci poddali kontroli na zawartość alkoholu 185 kierujących , z których aż 5 było w stanie nietrzeźwości a rekordzista miał ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu i kierował samochodem osobowym.
24.04.2012 Racibórz Ruch Drogowy -
Najlepsi młodzi rowerzyści - Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W dniu 16 kwietnia 2012r., w Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap okręgowy. Patronat nad imprezą, sprawowało Kuratorium Oświaty - Delegatura w Rybniku, które reprezentowała Jolanta Wojkowska – wizytator, Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu, jak również Straż Miejska w Raciborzu.
17.04.2012 Racibórz Ruch Drogowy -
Bezpieczny weekend wielkanocny.
Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak będą wyglądały święta Wielkanocy dla tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.
07.04.2012 Racibórz Ruch Drogowy -
Nowy taryfikator.
4 kwietnia br. Jacek Cichocki, minister spraw wewnętrznych podpisał rozporządzenie, które wprowadza nowy taryfikator punktów. Rozporządzenie muszą podpisać jeszcze dwaj ministrowie: transportu, budownictwa i gospodarki morskiej oraz minister sprawiedliwości. Dopiero wówczas, nowa punktacja za wykroczenia w ruchu drogowym, zostanie przesłana do publikacji w Dzienniku Ustaw i zacznie obowiązywać po 30 dniach od jego publikacji.
07.04.2012 Racibórz Ruch Drogowy -
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Gimnazjum nr 3.
W dniu 28 marca 2012 r., w Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy. Patronat nad konkursem sprawowało Kuratorium Oświaty - Delegatura w Rybniku, Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji oraz Straż Miejska w Raciborzu.
28.03.2012 Racibórz Ruch Drogowy