Wiadomości

O bezpieczeństwie dzieci

Data publikacji 22.06.2026

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Babicach odwiedził asp. szt. Rafał Budnik. Podczas spotkań funkcjonariusz przypomniał najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz odpowiadał na liczne pytania uczestników. Była to cenna lekcja profilaktyki, która w przystępny sposób przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego zachowania w codziennych sytuacjach.

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa asp. szt. Rafał Budnik odwiedził uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Babicach. Spotkania były okazją do rozmowy o bezpieczeństwie oraz przypomnienia zasad, które pomagają unikać zagrożeń zarówno w domu, jak i poza nim.

Podczas prelekcji funkcjonariusz omówił najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania w kontaktach z osobami obcymi oraz właściwego reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Tego typu spotkania stanowią ważny element działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję. Edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa pozwala kształtować właściwe postawy i nawyki już od najmłodszych lat. Przypominamy, że znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa może pomóc uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji i zwiększa świadomość dzieci zarówno w ruchu drogowym, jak i w codziennym życiu.

Powrót na górę strony