Bezpieczny wypoczynek nad wodą
Dzielnicowi i policjanci z raciborskiej komendy sprawdzają akweny wodne na terenie powiatu raciborskiego. Przed nami czas, w którym kąpiele wodne stają się czymś nierozerwalnym z odpoczynkiem. Stróże prawa kontrolują miejsca, w których kąpiel jest niedozwolona i niebezpieczna. Sprawdzają właściwe zabezpieczenie i oznakowanie takich zbiorników wodnych.
Raciborscy policjanci systematycznie sprawdzają bezpieczeństwo w rejonach akwenów wodnych powiatu, zwłaszcza w czasie weekendów i dni wolnych od pracy. Patrole pojawiają się nie tylko w miejscach powszechnie odwiedzanych przez mieszkańców, ale również nad żwirowniami, w rejonach rzeki Odry oraz na akwenach w Brzeziu, Łęgu, Grzegorzowicach czy Babicach.
Do działań wykorzystano policyjnego quada, który umożliwia szybkie dotarcie w rejony trudno dostępne, gdzie także gromadzą się osoby szukające ochłody. Policjanci koncentrują się przede wszystkim na egzekwowaniu zakazu kąpieli w miejscach niedozwolonych, reagują na wykroczenia porządkowe oraz prowadzą rozmowy profilaktyczne z wypoczywającymi. Mundurowi zapowiadają, że tego typu kontrole będą prowadzone cyklicznie.
Przypominamy, że kąpiel w miejscach niedozwolonych może zakończyć się tragicznie. Najczęściej prowadzą do nich brawura, alkohol, przecenianie własnych umiejętności pływackich oraz lekceważenie zakazów.
Apelujemy, aby wybierać wyłącznie strzeżone kąpieliska, słuchać poleceń ratowników i nie ryzykować zdrowiem ani życiem swoim oraz bliskich. Pamiętajmy, że bezpieczny wypoczynek nad wodą to wspólna odpowiedzialność.