Podsumowanie weekendu
Weekend na drogach powiatu raciborskiego upłynął pod znakiem wzmożonych działań policji. Funkcjonariusze interweniowali 148 razy, przeprowadzili 99 kontroli drogowych i zatrzymali 3 kierujących pod wpływem alkoholu. Wśród ujawnionych wykroczeń nie zabrakło także skrajnie nieodpowiedzialnych zachowań związanych z nadmierną prędkością.
Podczas weekendowych działań policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ulicy Odrodzenia w Raciborzu kierującego Audi, który jechał z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem, a mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.
Do kolejnego poważnego przekroczenia prędkości doszło na ulicy Szkolnej w Żerdzinach. Kierujący Skodą, 21-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego, jechał z prędkością 121 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami został ukarany mandatem, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na 3 miesiące.
Następna kierująca została zatrzymana w Kornicach na ulicy Raciborskiej. 23-letnia mieszkanka powiatu głubczyckiego poruszała się z prędkością 128 km/h. Kobieta również straciła uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.
Przypominamy, że od 3 marca 2026 r. obowiązują nowe regulacje, które pozwalają zatrzymać prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h również poza obszarem zabudowanym na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych.
Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych. Pamiętajmy również, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę po alkoholu. Piłeś? Nie jedź.