Wiadomości

Policjanci spotkali się z przedszkolakami

Data publikacji 30.01.2024

Kierownik Posterunku w Pietrowicach Wielkich wraz z dzielnicowym spotkali się z przedszkolakami z Samborowic. Podczas prelekcji przypomniano dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących zarówno podczas pobytu na wyjazdach jak i spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania. Rozsądek i ostrożność podczas zimowych aktywności dzieci i młodzieży są najważniejsze!

W piątek Kierownik Posterunku w Piertowicach Wielkich wraz z dzielnicowym spotkali się z dziećmi z przedszkola w Samborowicach. Podczas pogadanek mundurowi poruszyli tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach dnia codziennego, a szczególnie podczas zimowego wypoczynku. Policjanci przekazali najmłodszym wiedzę o tym, jak powinny wyglądać zabawy na śniegu, lodowisku oraz podczas innych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Mundurowi szczególnie podkreślali kwestie korzystania tylko z profesjonalnych lodowisk i przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Poruszono również temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą kontakty z nieznajomymi oraz jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nieznanych. Dzieci mogły sobie również przypomnieć, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Dzieci otrzymały także odblaski od policjantów ufundowane przez Gminę Pietrowice Wielkie.

Pamiętajmy!

Zawsze informujmy rodziców lub opiekunów, gdzie wychodzimy, z kim i kiedy wrócimy.

Bawmy się w grupie z innymi rówieśnikami, unikając ustronnych i ciemnych miejsc.

Nigdy nie oddalajmy się z osobami obcymi.

Do zjazdów na sankach czy nartach wybieramy górki, które są z dala od ulicy, akwenów, czy rzeki.

Jeżdżąc na nartach, zawsze ubierajmy kask.

Nie wchodźmy na zamarznięte jeziora, rzeki czy inne zbiorniki wodne.

Nie rzucajmy soplami czy bryłami lodu, a bawiąc się śnieżkami, zachowajmy ostrożność.

Po zmroku nośmy odblaski, poruszajmy się chodnikiem, a w ostateczności lewym poboczem drogi. Przez jezdnię przechodźmy wyłącznie w miejscach oznaczonych.

  • na zdjęciu dzielnicowy z przedszkolakami
  • na zdjęciu dzielnicowy i przedszklaki
  • na zdjęciu dzielnicowy i przedszkolaki na dywanie
  • na zdjęciu przedszkolaki z  kierownikiem posterunku i z dzielnicowym zdjęcie grupowe
  • na zdjęciu dzielnicowy z przedszkolankami na pogadance
  • na zdjęciu dzielnicowy rozdaje odblaski dzieciom
Powrót na górę strony