Wiadomości

Dzielnicowi o bezpieczeństwie w czasie ferii

Data publikacji 22.01.2024

Dzielnicowi z komisariatu w Krzyżanowicach spotkali się z uczniami na terenie swojej gminy. Dzieci wysłuchały wykładu o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Wszystko po to, by zbliżające się wielkimi krokami ferie były dla dzieci i młodzieży nie tylko czasem fajnym, ale przede wszystkim bezpiecznym.

Dzieci i młodzież szkolna z upragnieniem wyczekują ferii zimowych. Część z nich już niebawem wyjedzie w poszukiwaniu zimy, jednak większość pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku od nauki, ważne, żeby spędzili go w sposób bezpieczny. I to właśnie bezpieczeństwo podczas ferii było tematem przewodnim na spotkaniach z dzielnicowymi. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku na stoku, ale i w mieście, w miejscu zamieszkania.
W związku ze zbliżającą się zimową przerwą od szkoły, rodzice powinni zadbać, aby ich dzieci miały możliwość spędzenia ferii aktywnie. Teraz jest dobry czas, aby porozmawiać ze swoimi pociechami o zagrożeniach, które mogą na nie czyhać. Dzieci powinny wiedzieć, jak mają się zachować, kiedy wpadną w kłopoty, albo kiedy spotka ich jakaś krzywda. Powinny również mieć świadomość tego, że z każdym problemem mogą się zwrócić do swoich rodziców. Zachęcamy do rozmawiania ze swoimi pociechami nawet na te tematy, które dla nas są oczywiste. Dziecko dopiero poznaje świat i często nie ma świadomości niebezpieczeństw, które mogą je spotkać.

  • na zdjęciu dzielnicowi opowiadają dzieciom o bezpieczeństwie
  • na zdjęciu dwóch dzielnicowych na spotkaniu z dziećmi
  • na zdjęciu 2 dzielnicowych i dyrektor szkoły
  • dzielnicowi opowiadają dzieciom o bezpieczeństwie
  • na zdjęciu dwóch dzielnicowych i uczniowie
  • na zdjęciu dzieci i dzielnicowi
Powrót na górę strony