Wiadomości

Policjanci na kontroli i pogadance z harcerzami

Data publikacji 21.07.2022

Wakacje to czas obozów, kolonii i wyjazdów. To także czas wypoczynku, a więc i dobry moment na rozmowy o bezpieczeństwie. Po raz kolejny funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Strażą Pożarną, Strażą Leśną i pracownikami Urzędu Miasta w Kuźni Raciborskiej w ramach działań „Bezpieczne wakacje” i kampanii MSWiA pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" zainicjowali kontrolne i spotkanie z uczestnikami obozu harcerskiego w Rudach.

Policjanci z Raciborza, jak co roku, podczas wakacje, wspólnie z przedstawicielami innych służb oraz pracownikami sanepidu, prowadzą kontrole ośrodków wypoczynkowych i obozowisk, w których odpoczywają dzieci i młodzież podczas wakacji.

Policjanci  zawitali do harcerzy przebywających na obozie harcerskim w Rudach. Przedstawiciele Straży Pożarnej oraz pracownicy sanepidu skontrolowali warunki socjalno-bytowe i sanitarne, a policjanci   rozmawiali z organizatorami i uczestnikami o bezpieczeństwie.

Na „zajęciach z bezpieczeństwa” funkcjonariusze poruszali tematy bezpiecznych form spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Niezmiernie ważnym elementem rozmów z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad, ale również same wskazywały negatywne zachowania, których należy unikać np. wciąganie pod wodę w ramach „zabawy”.

Zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania na drodze…Dlatego też policjanci wypoczywającym dzieciom przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze będąc zarówno pieszym, rowerzystą, czy też pasażerem samochodu.

  • Wspólne zdjęcie policjantów i harcerzy
  • Policjanci i harcerze w namiocie
  • Namiot harcerski
  • Namiot harcerski
  • Strażacy, policjanci i harcerze
  • Harcerze na łące ze strażą pozarną
Powrót na górę strony