Wiadomości

,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wspólny patrol dzielnicowych i ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Data publikacji 04.07.2022

Raciborscy dzielnicowi cyklicznie podczas tegorocznych wakacji wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego kontrolują zbiorniki wodne i baseny na terenie powiatu raciborskiego, które niejednokrotnie są ulubionym miejscem zabaw i wypoczynku letniego dzieci, ale również sposobem amatorskiego połowu ryb. Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, mundurowi częściej patrolują tereny wokół zbiorników wodnych w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W trosce o życie i zdrowie dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych w piątkowe przedpołudnie raciborscy policjanci wspólnie z ratownikiem Wodnego Ochotniczego  Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili kontrolę akwenów  na terenie powiatu raciborskiego. Wszystko z powodu, iż dzieci i młodzież bardzo często latem dużo czasu spędzają  nad wodą. Niestety zdarza się, że wybierając zabawę na świeżym powietrzu, wchodzą do wody wbrew zakazom umieszczonym na znakach i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Szczególnie teraz w okresie wakacji kiedy temperatura na dworze skłania do kąpieli w wodzie.  Dlatego raciborscy dzielnicowi wspierani przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych  i wszystkich mieszkańców, regularnie patrolują teren wokół zbiorników wodnych i basenów na terenie całego powiatu raciborskiego sprawdzając, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych czy też młodzież. Oprócz dzieci, z uroków ciepłej aury i wody chętnie korzystają także wędkarze. Mundurowi sprawdzają warunki w jakich łowią ryby, przypominając o zakazie kąpieli w miejscach zabronionych oraz o zachowaniu środków ostrożności podczas pobytu nad wodą.

Wspólne patrole raciborskich dzielnicowych oraz ratowników  Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  będą powtarzane podczas wakacji w trosce o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych.

  • Wspólny patrol policjanta i ratownika wodnego
  • Wspólny patrol policjanta i ratownika wodnego
  • Policjant i ratownik wodny wspólnie na kontroli nad woda
Powrót na górę strony