Sprawca przemocy domowej zatrzymany przez raciborskich policjantów
Mężczyzna, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką został zatrzymany przez raciborskich policjantów. Oprawca natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Raciborzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia pomieszczeń mieszkalnych, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu do 5 lata więzienia.
Raciborscy policjanci z prewencji zatrzymali 45-letniego mieszkańca Raciborza, który od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. W sobotę policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą awantury domowej. Policjanci na miesjcu zastali kobietę z urazem nosa. Natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało ją do szpitala. Jak się okazało 37-latka została uderzona przez swojego partnera, mężczyzna często się awanturował i był agresywny wobec kobiety. 45-latek wczoraj usłyszał zarzuty znęcania się. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Raciborzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia pomieszczeń mieszkalnych, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu do 5 lata więzienia.
Pamiętajmy:
• Policja, pracownik socjalny mają obowiązek interweniować i udzielić pomocy osobie, która jej potrzebuje.
• Osoby doświadczające przemocy domowej nie pozostają z tym problemem same. Przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec swoich bliskich.
• Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc i zwróćmy się do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
• Masz prawo do godnego życia, bez ciągłego poczucia strachu. Masz prawo do życia bez przemocy, cierpienia i upokorzeń.
• Na przemoc domową nie można pozostawać obojętnym. Szybka reakcja może ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu.
• Jeśli jesteś osobą doznającą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym policjantów lub inne pomocowe instytucje.
• Wsparcie i porady można otrzymać również od operatorów infolinii przeznaczonych dla osób doznających przemocy w rodzinie, np. Ogólnopolski Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” telefon 800 120 002 czy Linia Pomocy Pokrzywdzonym telefon 222 309 900.