Wiadomości

Policjanci prewencji zapobiegli tragedii

Data publikacji 27.09.2024

Raciborscy policjanci prewencji pomogli dwóm mężczyznom, których życie było zagrożone. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu podejściu mundurowych nie doszło do tragedii. Bardzo często osoby w kryzysie emocjonalnym, wcześniej dają sygnały ostrzegawcze. Nie ignorujmy cichego wołania o pomoc.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie od kobiety pracującej w Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, że w godzinach porannych skontaktował się z nią mieszkaniec Raciborza. Z rozmowy wynikało, że jego życie może być zagrożone.
Mimo podjętych przez kobietę działań mających na celu udzielenie mężczyźnie wszechstronnej pomocy, kontakt z nim się urwał, a próby nawiązania z nim kontaktu okazały się bezskuteczne. O swoich niepokojach powiadomiła więc mundurowych.  

Zawsze, gdy w grę wchodzi ludzkie życie, policjanci mobilizują siły, by zapobiec tragedii. Dyżurny natychmiast ustalił adres mężczyzny i wysłał tam patrol Policji.
Na miejscu nikt nie otwierał drzwi, ale policjanci usłyszeli dźwięk dzwoniącego telefonu z głębi mieszkania. Nie było czasu do stracenia. Mundurowi wyważyli drzwi i weszli do środka.

Policjanci na miejsce wezwali Zespół Pogotowia Ratunkowe, który zabrał mężczyznę do szpitala, gdzie uzyskał specjalistyczną pomoc medyczną.

Policjanci każdego dnia podejmują interwencje pomagając ludziom w różnych sytuacjach, także gdy znajdują się oni w kryzysie emocjonalnym, a istnieje zagrożenie ich życia i zdrowia. 
Tego dnia policjanci pomogli także innemu mężczyźnie, który chciał odebrać sobie życie. 

Pamiętaj! Jeżeli masz jakiś problem, zadzwoń do Centrum Wsparcia na bezpłatny numer: 800 70 22 22.

Pomoc możesz również uzyskać, dzwoniąc pod bezpłatne numery:

Wykaz telefonów, gdzie osoby mogą otrzymać specjalistyczne wsparcie i pomoc:

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym dla dorosłych: 800 702 222.
  • Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123.
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212.
  • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”: 800 120 002.
  • W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia należy dzwonić pod numer alarmowy 112.
Powrót na górę strony