Podsumowanie akcji "trzeźwość"
Wczoraj na raciborskich drogach policjanci z drogówki sprawdzili trzeźwość 396 kierujących. Zatrzymanych zostało kolejnych dwóch kierowców, którzy prowadzili swój pojazd pod wpływem alkoholu. Pomimo ciągłych apeli wciąż zatrzymywane są osoby, które nie tylko lekceważą przepisy, ale przede wszystkim stanowią ogromne zagrożenie dla siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.
Nietrzeźwi kierowcy mogą doprowadzić do tragicznych zdarzeń drogowych. Ich nieodpowiedzialność jest niebezpieczna nie tylko dla nich, ale także innych, niewinnych osób poruszających się po drogach. Jazda w stanie po użyciu alkoholu albo w stanie nietrzeźwości niesie za sobą wielkie ryzyko i naraża na konsekwencje prawne, ale także zdrowotne. W najgorszym wypadku może doprowadzić do utraty życia-zarówno kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Podczas wczorajszych działań raciborscy policjanci ujawnili 2 kierujących w stanie nietrzeźwości, a przebadanych zostało 396 kierujących.
Ponadto w mieniony weekend policjanci zatrzymali 3 rowerzystów, którzy byli pod wpływem alkoholu.
Przypominamy, że od 14 marca tego roku obowiązują nowe, zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających.
Osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu.
Gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia, często nie zdaje sobie sprawy, że wciąż może go mieć w swoim organizmie. Czasami nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje wytrzeźwienia.
Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę, warto zbadać swoją trzeźwość. Badanie można wykonać m.in. w jednostkach Policji.
Należy mieć na uwadze, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny, nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników dróg.
Dlatego też niech hasło: „Piłeś? Nie jedź!” przyświeca każdemu kierowcy przez cały rok.
Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Członkowie rodzin, pasażerowie i znajomi nie mogą być bierni i pozwalać, aby osoby pod wpływem alkoholu wsiadały za kierownicę, stanowiąc dla wszystkich olbrzymie zagrożenie!